Buty na nowe życie

Buty na nowe życie

Jaki nosisz rozmiar buta? -Ano 42. Umowa o pracę już podpisana na budowie, ale butów brak, przecież wsiadłem w pociąg tak jak stałem, nic nie miałem. -Buty będą, będę się modlić.

Wiedziałam, że na tej mszy w I Niedzielę Wielkiego Postu będzie osoba, której całkowicie nie znam i która kupi bezdomnemu buty na pierwszą w nowym życiu pracę na budowie. Wiedziałam, że mam zabrać z sobą „Niedzielę” i adres do wysyłki butów. Przecież skoro po tygodniu od przyjazdu w nowe miejsce jest już praca, podpisana legalnie umowa o pracę to i reszta będzie.

Ktoś nieznajomy kupi buty nieznajomemu! Tak, Duch Święty wieje kędy chce.

Potrzebuję butów dla…- i rozpoczyna się nasza rozmowa tuż po wyjściu z kościoła. W takich momentach bywa, że język się plącze, nie wiesz co się stanie, ale wiesz że masz mówić i brniesz dalej! I słyszę słowa które zapamiętam, i spotkanie które zapamiętam, bo tak może sprawy organizować tylko Duch Święty.

– Jestem budowlańcem, znam się na butach, kupię buty, sam na budowie mam bezdomnego którego zatrudniam i mu pomagam. – usłyszałam w odpowiedzi na pytanie. Czy można było trafić lepiej?Przecież widzimy się po raz pierwszy w życiu!

Nieznajomy – Budowlaniec – Zna się na butach – Pomaga już bezdomnemu- Kupi buty bezdomnemu

Niezwykły ciąg

Ale te buty muszą być wysłane w poniedziałek, aby doszły na czas, bo praca zaczyna się od poniedziałku! I tak właśnie zostały wysłane dostaję dzisiaj wiadomość, w poniedziałek.

Buty od budowlańca do budowlańca na nowe życie załatwione przez Ducha Świętego! Bóg jest wielki i żyje!! Bóg Żywemu i Prawdziwemu Cześć i Chwała i uwielbienie na Wieki!

W poniedziałek przychodzi zdjęcie butów i sms-y – „U nas tez cuda po powrocie z Torunia. Bezdomny którym się zajmuje dałem mu prace i mieszkanie był w kościele i zadeklarował, że zmienia swoje życie. To ja dziękuje ze mogę w tym uczestniczyć to pokazuje ze Bóg mnie widzi i kocha wielka z tego jest radocha. Zawsze świadczę o jego miłości ale ten weekend był wyjątkowy i to ja czuje się jak bym otrzymał od niego najwięcej ” to świadectwo mężczyzny, który w I Niedzielę Wielkiego Postu został poproszony o buty na nowe życie dla bezdomnego.

Bóg Żywemu i Prawdziwemu Cześć i Chwała i uwielbienie na Wieki!

Wydarzyło się naprawdę I  Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021/ 22.02.2021/ ania

Dziękuję też tak zwyczajnie po ludzku za buty, które będą pracować na nowe życie.

Piszą do nas

05.03.2021 / sms/ „Czytaliśmy zapisek o nowych butach dla budowlańca… wędrówce w nowych butach do nowego życia… Asia bardzo się tym wzruszyła. Czasem tak niewiele potrzeba… Jednemu byty, drugiemu pióro…”/ Małgosia Jaguścik/Rypin