Trojaczki

Trojaczki

W poniedziałek, dzień po Niedzieli Małopolskiej Nr 6/2021 z artykułem „Ratunek dla strapionych” urodziły nam się trojaczki, tak za jednym razem i całkiem niespodziewanie, ale tak to z łaską Bożą bywa, przychodzi ona nagle w danym momencie i jakby się pyta – wchodzisz w to?

Dzwoni nieznany telefon- potrzebuję pomocy – Nie chcę iść do schroniska ani do monaru, nie chcę być na ulicy-czy jest jakaś alternatywa, słyszałem na 99% nie na 100% ze tak, ze dostanę pomoc i dlatego dzwonię, pogubiliśmy się, telefon mam od kolegi.

A gdzie jesteś?- zadaję pytanie – Na dworcu-słyszę w odpowiedzi

Dobrze czekaj tam, będę za pół godziny,bo śnieg pada niemożliwie.

Podjeżdżam pod dworzec, sygnał telefonu, już jestem,patrzę, a ze schodów dworca PKP wychodzi dwóch mężczyzn, zamiast jednego. – To jestem ja, a kolegę spotkałem na dworcu,che zmienić swoje życie, może jechać ze mną ?

Co zrobić? Myśli, myśli, co zrobiłby Jezus?

Wsiadajcie, pod drodze porozmawiamy. Samochód w śniegu dryfuje, droga na kolejny dworzec to wiele pytań i odpowiedzi. Pozostaje jednak nadal to pytanie, jadą dalej w dwójkę!

W kasie biletowej obsługująca kobieta znajduje najbliższe połączenie, akurat za pół godziny, co za zbieg okoliczności, przecież nikt z nas nie umawiał się na żadną godzinę, nie sprawdzał pociągów. Poproszę dwa bilety, czyż mogło być inaczej? Co zrobiłby Jezus? A co robili Jego uczniowie?

35 Nazajutrz Jan znowu stał w tym miejscu wraz z dwoma swoimi uczniami 36 i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». 37 Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. 38 Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?» 39 Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej. 40 Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. 41 Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. 42 I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: «Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr. / J 1, 35-42

Za chwilę ma przyjechać pociąg, trwa prosta rozmowa i pozostaje już tylko jedno zmartwienie wszystkich nas, gdzie jest trzeci, a właściwie pierwszy, który przyprowadził kolejnego. Nie ma komórki, nie wiadomo, a tak bez niego trudno, serce boli, nie chcemy go zgubić. -Dobrze gdyby był, proszę do mnie zadzwonić jak się znajdzie. – Znajdzie się w dobrym czasie- odpowiadam i w tym momencie dzwoni mój telefon

Patrze numer stacjonarny. W telefonie odzywa się głos- Tu schronisko dla bezdomnych zaraz kogoś podam do telefonui tak odnajduje się zagubiony, co za wyczucie czasu, perfekcyjne, Bóg jest wielki !

Co za zbieg okoliczności, kolejny zbieg okoliczności, znalazł się w momencie, kiedy dwóch już wsiadało do pociągu. Znalazł się poszukiwany i za cztery godziny już sam siedział w pociągu jadącym w tym samym kierunku, co pozostali, aby zacząć nowe życie.

Zanim wsiadł do pociągu zdołał mi powiedzieć ważne zdanie wyciągając z kieszeni spodni  zaciśniętą dłoń i otwierając ją powoli – Z nim nie rozstaję się nigdy, to jest ten różaniec z Ziemi Świętej, mam go zawsze z sobą.

Narodziły się nam trojaczki, całkiem niespodziewanie, z łaski Bożej. Nikt z nas wstając rano nie wiedział, co wydarzy się w tym dniu, i jak dużo może się wydarzyć, jak wiele może się zmienić. Wszyscy razem spotkali się na innym dworcu, przyjeżdżając prawie o tej samej porze o poranku, i razem na pieszo o szóstej rano ruszyli już razem, w trójkę w dalsza drogę.

Po raz pierwszy narodziły nam się trojaczki. Co za historia po raz pierwszy w historii są trojaczki! Alleluja ! Dobrze, że gospodarze mają mleko w okolicy! Mają też ziemniaki, marchew i jajka, damy radę do pierwszej pracy! A nade wszystko mają serce! Bóg jest wielki! Przyprowadził trzy osoby bezdomne od razu!

Wydarzyło się naprawdę, 08.02.2021/ ania

Dzisiaj 18 lutego 2021 mamy kolejny CUD, cała trójka ma już podpisane umowy o pracę. Kiedy idziemy do Boga On pomaga nam we wszystkim, troszczy się o nas. Kiedy oddajemy Bogu swoje życie, to udane i nieudane ON wszystko prostuje i naprawia. z BOGIEM nie ma rzeczy niemożliwych !!!! Jest nocleg, jedzenie i nawet w tydzień legalna praca w nowym miejscu. Bóg Żywemu Chwała ! A tydzień temu stali na ulicy, ależ to CUD !

3 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego». 4 Nikodem powiedział do Niego: «Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?» 5 Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. 6 To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. 7 Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. 8 Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha». 9 W odpowiedzi rzekł do Niego Nikodem: «Jakżeż to się może stać?» 10 Odpowiadając na to rzekł mu Jezus: «Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz? 11 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, że to mówimy, co wiemy, i o tym świadczymy, cośmy widzieli, a świadectwa naszego nie przyjmujecie. 12 Jeżeli wam mówię o tym, co jest ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich? 13 I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił – Syna Człowieczego./ J 3,3-13

Jezus niech będzie uwielbiony!

Maryja niech będzie pochwalona!