Zacznij malować od Maryi

Zacznij malować od Maryi

– Zacznij malować ikony – powiedziałam do kobiety stojącej nade, kiedy próbowałam jakoś ułożyć się do snu, bo trudnym dniu podróży i wykładów. Te słowa wyrzuciłam z siebie tak po prostu, bez żadnego zastanowienia, widziałyśmy się po raz pierwszy tak indywidualnie dopiero teraz, podczas noclegu u Sióstr Loretanek w Warszawie. Owszem czasami widziałam Basię na zajęciach lub gdzie na korytarzu, ale na tym kończyła się nasz znajomość. Nigdy wcześniej nie rozmawiałyśmy! Widzieć a rozmawiać to wielka różnica.

– Zacznij malować ikony!- powiedziałam, a ona jakby zastygła, jakby zatrzymała się.

Co się stało? pomyślałam i patrzę na nią, co będzie dalej.

– Skąd wiesz, jakie jest moje marzenie? Dlaczego to powiedziałaś? Czy ty wiesz, że kiedyś chciałam malować i dwa razy zdawałam do Akademię Sztuk Pięknych? Czy ty wiesz, że stale chodzę i mam takie marzenie, aby zacząć malować?- Basia odpowiada mi, nadal jakby zastygła w tym momencie.

– Nie wiedziałam, bo skąd mogłabym, wiedzieć!- odpowiedziałam sama będąc poruszona tym co się właśnie wydarzało- ale wiesz co – dodałam po chwili – namaluj w takim razie dla mnie, dla dzieło ewangelizacji ubogich i strapionych swój pierwszy obraz, z Maryją niosącą Ducha świętego, z Maryją Matką Kościoła! / 12.01.2018/

– Zobaczcie właśnie dostałam sms od Basi, przesłała mi namalowany obraz Maryi – mówię w czasie jazdy samochodem do Domu Miłosierdzia na Rolę na wspólną Eucharystię. Pokazuję zdjęcie w komórce obrazu, Maryja z zieloną aureolą.

– Coś się nie udało, coś można lepiej, to dopiero to próbny obraz, wprawię się- opowiada mi Basia przez telefon

– Koniecznie chcę właśnie ten obraz, jeśli ma jakieś wady, to tym bardziej, nie chcę obrazu idealnego, chcę właśnie ten pierwszy, z Maryją, która się lekko uśmiecha i ma niespotykaną zieloną aureolę – Basiu skąd wzięłaś kolor zielony na tym obrazie? Maryja dająca zielone światło nowej drogi, zielona aureola Maryi, zielony to życie, nowe życie z Jezusem. / 06.06.2018/

Przyjadę z obrazem Maryi, czuję jakby Maryja sama chciała to miejsce odwiedzić – mówi Basia przez telefon- chcę przyjechać do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. I tak się stało 15 lipca 2018, w Wigilię Święta Matki Bożej Szkaplerznej z Góry Karmel,. Przyjechała na wspólną południową Eucharystię z długim białym welonem..

I tak została u nas, i zaczęła dalej podróżować, już z nami wśród osób ubogich i strapionych.

Wydarzyło się naprawdę, 12.01.2018/ 06.06.2018/ 15.07.2018/

Jezus niech będzie uwielbiony!

Maryja niech będzie pochwalona !

Świadectwo 05.11.2021 Posłuchaj