Posługa Pracy

Apostołowie Miłości świadczą posługę pracy wykonując na rzecz osób potrzebujących prace w sposób bezpośredni lub pośredni, lecz zawsze są to konkretne czynności i prace, ta praca to konkretna miłość rodząca konkretne owoce. Nie każdy jest w stanie wykonać te same prace,ale każda praca wykonana wspólnie dla większej Miłości rodzi owoce miłości, i rozlewa się i rozlewa się miłość.

Posługa Pracy w Dziele Ewangelizacji Ubogich i Strapionych zrodziła się sama, z natchnienia.Przyszła Ela mówiąc, nie pójdę na ulice, nie mogę, to nie jest dla mnie, ale wiesz co umiem robić szaliki i lubię to robić. Bedę robić szaliki i będę się modlić w trakcie tej pracy, a ty będziesz je rozdawać ubogim i strapionym. Dobrze, i tak się zaczęła pierwsza w historii Dzieła Posługa Pracy. Do Eli dołączyła jej koleżanka Basia, a do niej jej siostra. I tak na szyi wielu osób zaczęły pojawiać się szaliki. Dostawali je osobiści lub były wysyłane w paczkach na terapie. Nikt tej posługi nie wymyślił dumając w fotelu. Ktoś przyszedł będę robić szaliki, bo to potrafię i lubię robić ! Sami też dostaliśmy te niezwykłe szaliki.

Po szalikach z natchnienia Ducha Świętego zadzwoniła ze Szczecina Renia, jak pomóc ?Rób serca. Do Reni dołączyła Helenka z Gryfina i powstała akcja „Reanimacja serca”, która do dziś dnia.

Powstawały serca z ciasta, dżinsu, wikliny papierowej, rozdawane w ośrodkach terapii, na detoksach, w czasie ewangelizacji, rozdawane przez bezdomnych w czasie pielgrzymek, rozdawane od serca i dla serca.

W Szkocji na Święta Bożego Narodzenia 2020 znalazł się Kokardkowy Anioł Ewelina. Praca dla innych, aby za te kokardki można było kupić bilety na pociąg dla bezdomnych. Kupując bilety mogłam mówić- czy wiesz że twój bilet na PKP to od Anioła ze Szkocji który robił kokardki ? No i były kokardki, był bilet i była radość.

Anioł z wielkanocnymi jajkami/Szkocja

Dziękujemy Basi za 64 ręcznie wykonane pocztówki na cele ewangelizacyjne

Co będzie dalej w Posłudze Pracy ? Bóg wie!

Posługa Pracy – świecie z wosku pszczelnego – link

Jeśli masz natchnienie zadzwoń a zaczniemy razem poszerzać miłość

Dzieło Ewangelizacji Ubogich i Strapionych

Konto Bankowe 03 1140 2004 0000 3602 7927 0193

tel. 607 300 013