O co się modlicie ?

O co się modlicie ?

Wsiadajcie do tyłu samochodu mówię do dwóch młodych chłopaków zdążających na wieczorną mszę święta z górki, na którą dzisiaj mało który samochód podjedzie, a więc i nie zjedzie. My też musieliśmy zaparkować autko na parkingu gospodarstwa przy drodze na dole drogi. Teraz otrzepawszy się ze śniegu wracamy w większym składzie na dół.

– Ależ sypie, mówili, że przyjdzie bestia ze wschodu i rzeczywiście nadeszła jak mówili! ( śmiech)

Jaka tam bestia, choć dobra nazwa, to skutek mojej modlitwy noworocznej – Panie Jezus daj mi śnieg bo mam nowe buty do nart biegowych, tak dawno nie było śniegu! Modliliście się kiedyś o śnieg? O słońce? O deszcz? Siedzisz przy właśnie zastawionym stole rodzinnym na dworze, wszystko nakryte a tu nagle zaczyna padać.Co robisz wtedy? Modlisz się? Nie?

Ja modlę się ! Tylko nie myślałam, że moja prośba o śnieg gdy jeszcze nikt nie wiedział o śniegu ze wschodu będzie tak skuteczna i wpłynie na całą Polskę! O Panie Jezu daj mi coraz więcej wiary na modlitwie! i konkretnych skutków!

1 Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: «Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów». 2 A On rzekł do nich: «Kiedy się modlicie, mówcie:
Ojcze, niech się święci Twoje imię;
niech przyjdzie Twoje królestwo!
3 Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień
4 i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawini;
i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie».

5 Dalej mówił do nich: «Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, 6 bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać”. 7 Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. 8 Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.

9 I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 10 Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 11 Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? 12 Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? 13 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą»./ Łk 11, 1-13

14.01.2021/ ania